آه اگر آزادی سرودی می خواند...

در خبرها آمده که آقای محمود شکرایه کاریکاتوریست اراکی (ببخشید، استان حضرت امام)به خاطر کشیدن یک کاریکاتور از آقای احمد لطفی آشتیانی به 25 ضربه شلاق محکوم شده است!

کاریکاتور احمد لطفی آشتیانی

وقتی این کاریکاتور را دیدم واقعن شوکه شدم؛ چرا که تناسبی بین عمل مجرمانه! و مجازات مزبور ندیدم و این خود بخش کاریکاتور قانون کشور ماست که به قول رئیس جمهور قانونی و مردمی و محبوب و دکتر واقعی جناب آقای احمدی نژاد، آزادی در آن در حدّ مطلق است!

اما وقتی به کاریکاتور بالا خوب دقت کردم هیچ دلیلی برای ناراحتی آقای آشتیانی ندیدم؛ شاید ایشان دلشان از جای دیگری پر بوده و باکشان از جای دیگری می سوخته؛ وگرنه باید به دلایل زیر کاریکاتوریست بخت برگشته را تشویق هم می کرد!

اول این که کاریکاتوریست عزیز ما دست نماینده ی سابق شهر خود تقدیر نامه داده که این جای بسی قدردانی ست!

دوم اینکه به ایشان پیراهن شماره ی 10 را عطا کرده که بزرگترین بازیکنان جهان از پله گرفته تا مسی و دایی افتخار پوشیدن این شماره را داشته اند.

سوم این که ایشان را لایق بازوبند کاپیتانی دانسته که البته باید تشویق ویژه ای برای این کاریکاتوریست لحاظ کرد.

چهارم این که در حالی که این روزها همه برای گرفتن انواع پست ها دنبال عکس با شورت ورزشی هستند آقای آشتیانی به لطف این هنرمند، یک شبه به مدرک! انکار ناپذیری دست پیدا کردند.

.............................

حال به این فکر کنید که چرا باید جواب این همه لطف، سلطان محمود وار 25 ضربه تازیانه باشد؟!

هر کس نداند شجاعادل فردوسی پور می داند که حتمن این کاریکاتور، ایشان را یاد ناکامی تاریخی شان در انتقال تیم فوتبال نفت تهران به اراک انداخته است. و در این راه طبق معمول یکی باید جور بکشد و آن هم از بد حادثه آقای محمود شکرایه است!

...........................

اما من هم به نوبه ی خود فرصت را غنیمت شمردم و تفننی کاریکاتوری از ایشان برای شما آماده کردم. کم و کسر آن را به چند تازیانه ببخشید:

اثر رضا شنطیا

/ 18 نظر / 97 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا

خاک بر سر این حیوان صفت که با ذوق هنری کاملا غریبه است ببین چطور با یک جوان خلاق برخورد کرده ننگ بر این حیوانات ، شلاق خوردن کاریکاتوریست دردی از ایشان دوا کرد !!!!!!!!!!! تف به این همه نامردی

مرتضی عابدپور لنگرودی

سلام : : بگردم دور تو، دور نگاهت، دور باطل ها مرا دیوانه می خوانند، امثال تو عاقل ها : : خوشحال میشم نظرتون رو بدونم موفق باشید.

آریا کیان

در انتهاي اين خواب در انتهاي اين فيلم چراغ هاي سينما روشن نمي شوند شما عينك هاي سه بعدي تان را از چشم بر نمي داريد و با عصاي سفيد به خيابان مي رويد سلام رضای عزیز به روزم و منتظرت

طهمورث بوذري

سلام دوست ارزشمند// پيشتر اسمت را شنيده بودم ولي امشب اتفاقي از وبلاگ افسر به ديدنت امدم و شعرهاي صوتي شما را دريافت كردم راستش به دلم نشست و لذت فراواني بردم گفتم كه رسمش اينه پيام بدم بهت // ماندگار باشي

طهمورث بوذري

سلام دوست ارزشمند// پيشتر اسمت را شنيده بودم ولي امشب اتفاقي از وبلاگ افسر به ديدنت امدم و شعرهاي صوتي شما را دريافت كردم راستش به دلم نشست و لذت فراواني بردم گفتم كه رسمش اينه پيام بدم بهت // ماندگار باشي

سجاد جهانشاهي

درود /اينكه نيستم . اينكه خبري نيست احتمالا/اينكه چيزي مانند آنروزها در من استحاله شد و... نيست/ به دليل نبودنم سر زدن و خواندنت را فراموش نكرده ام هيچوقت./با احترام دعوتي

سجاد جهانشاهي

درود با احترام دعوتيد به باز خواني و البته چند روايت از دستهايم

سجاد جهانشاهي

درود شاعر كتاب آخرت را نداشتم اما از نت دانلود كردم بسيار لذت بردم /با احترام دعوتي

مری

واقعا برای خودم متاسفم که این آقا نماینده شهر منه آدم کم ظرفیت که میگن اینه

مهدی آخرتی

سلام دوست خوبم دعوتید به شعرهای من این وبلاگ زود به زود به روز می شود