درآمدی بر اوّلینْ هفتمینِ آخرین:

همه چیز باطل است. انسان را از تمامی مشقّتش که زیر آسمان می کشد چه منفعت است. یک طبقه می روند و طبقه ی دیگر می آیند و زمین تا به ابد پایدار می ماند. آفتاب طلوع می کند و آفتاب غروب می کند و به جایی که از آن طلوع نمود می شتابد. باد به طرف جنوب می رود و به طرف شمال دور می زند. دور زنان دور زنان می رود و باد به مدارهای خود بر می گردد. جمیع نهرها به دریا جاری می شود اما دریا پر نمی گردد. به مکانی که نهرها از آن جاری شد به همانجا باز می گردد. همه ی چیزها پر از خستگی است که انسان آن را بیان نتواند کرد. چشم از دیدن سیر نمی شود و گوش از شنیدن مملو نمی گردد. آنچه بوده است همان است که خواهد بود و آنچه شده است همان است که خواهد شد. و زیر آفتاب هیچ چیزِ تازه نیست. آیا چیزی هست که درباره اش گفته شود ببین این تازه است. در دهرهایی که قبل از ما بود آن چیز قدیم بود. ذکری از پیشینیان نیست. و از آیندگان نیز که خواهند آمد نزد آنانی که بعد از ایشان خواهند آمد ذکری نخواهد بود.

«عهد عتیق/ کتاب جامعه/ باب اول»

 

 

/ 21 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
azar kiani

سلام. رضا شنطيای گرامی. لينک شديد. مطلب جالب گذاشتی. ممنون

s.m.h

سلام دوباره . و دست مريزاد

nashr e media

به اين آدرس مراجعه كنيد. دوست عزيز از كار هاي شما لذت بردم. در صورتي كه مايل به چاپ كتابي بوديد ما با شما همكاري خواهيم كرد .ما در حركتي حمايتي تلاش كرده ايم تا هزينه هاي جانبي نشر را به حداقل ممكن برسانيم . اين مسئله وقتي ثابت مي شود كه شما از يك ناشر درباره چاپ يك كتاب قيمت بگيريد آن وقت متوجه خواهيد شد كه تفاوت كجاست . معيار ما اين است 50صفحه 250 هزار تومان .به اميد روزي كه كتاب ارزش واقعي خودش را در ميان جامعه همچون گذشته پيدا كند تلفن ما : 7507529 /۰۹۱۲۳۷۵۹۰۶۲ - ايميل هاي ديگر ما : hoseini@mail.vu s_hoseini@parsimail.com

ايرانمهر

اگر می خواهيد درباره خشونت عليه زنان ، تجارت برده‌داري جنسي در ايران ، سقط جنين در زنان و دختران جوان ، تبعيض عليه دختران ، تجارت سکس ، سقط جنين ، مدی به نام لاغری و ... بخوانيد به اين وبلاگ سر بزنيد .

عليرضا

خواندم و لذت بردم . سلام دوباره . راستي اين من هشتم پس هستم خيلي عاليه !

آزيتا حقيقي جو

سلام آقای شنطيا . مطلب را خواندم و زيبا بود و همينطور ست ...موفق باشيد

فروهر

اری اين چنين است ا.............از بس نبودی زنگ زدم.